Ana SayfaGenel15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ!

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ!

Türk Metal Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Çakır Varan, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde planlanan hain darbe girişiminin Dördüncü yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yaptı.
15 Temmuz 2016 gecesi çeteleşmiş hain bir grup, halkımızın iradesine karşı alçakça bir darbe girişiminde bulunduğunu kaydeden Başkan Çakır Varan açıklamasında şu görüşlere yer verdi; Bu hain girişim, halkımızın direnciyle ve kahramanca mücadelesiyle bastırıldı. Darbecilere karşı verilen o amansız mücadelede sendikamız Türk Metal de iki şehit verdi. Türkiye bugüne kadar yaşanan darbeler nedeniyle hep geriye gitti. Türk işçi hareketi birçok hak ve özgürlüğünü darbelerle kaybetti. Türk Metal Sendikası olarak bir kez daha darbelere hayır diyor, demokrasimize, devletimize kurşun sıkanları bir kez daha lanetliyoruz.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; işyeri sendika temsilcimiz Medet Ekizceli ve sosyal tesis çalışanımız Erhan Dural kardeşlerimizle birlikte demokrasi uğruna şehadete koşan 250 kahraman kardeşimizi rahmetle anıyoruz.”

SON HABERLER

spot_img