Ana SayfaGenel8 MAHALLEYİ BESLEYEN TERFİ HATTI ONARILDI

8 MAHALLEYİ BESLEYEN TERFİ HATTI ONARILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), muhtelif noktalarda su kesintilerine sebep olan içme suyu arızalarına müdahale ederek su iletiminin normale dönmesini sağlıyor.

İçme suyu temin etme ve su iletimini sağlıklı şekilde gerçekleştirmek adına ekiplerin 7/24 saha olduğuna vurgu yapan Genel Müdürlük, Altınözü ilçesine bağlı Çetenli, Oymaklı, Babatorun, Türkmenmezrası, Yolağzı, Kansu, Keskincik ve Mayadalı mahallelerini besleyen içme suyu terfi hattında oluşan arızayı hızlı şekilde onararak su iletiminin normale dönmesini sağladı.

Çetenli Mahallesi’ndeki 335’lik terfi hattı üzerinde oluşan çatlaktan dolayı 2.5 metrelik kısmının polietilen boru ile yenilendiğini aktaran HATSU, teknik personel denetiminde yapılan çalışmada 1 kamyon,1 kepçe ve 4 personelin yaptığını açıkladı.

HATSU, yapılan onarım çalışmalarının ardından su iletiminin sağlıklı hale geldiğini belirterek, kent genelinde su kaybını minimum düzeye indirme adına bakım ve onarım çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

SON HABERLER

spot_img