Ana SayfaGenelÇanakkale’ye gidecek şanlı Bayrağımız Hatay’dan Yola Çıktı

Çanakkale’ye gidecek şanlı Bayrağımız Hatay’dan Yola Çıktı

Hatay Valiliği, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü törenlerine Hatay’dan katılacak şanlı Türk Bayrağı’nın yola çıktığını bildirdi.
Hatay Valiliği, şanlı bayrağımızın yola çıkmasına ilişkin şu açıklamayı yaptı:
“18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle gençlerimizde var olan ancak her daim işlenmesi gereken Milli hasletlerin, istiklal, istikbal, bayrak sevgisinin ve tarih bilincinin geliştirilmesi amacıyla, “Çanakkale Geçilmez” dedirten, yurdun her köşesinden gelen Askerlerimizi, Şehitlerimizi, Gazilerimizi temsilen 81 ilimizden 81 bayrağımızın kuruluşlarımızda kalan gençlerimiz aracılığıyla Çanakkale Şehitliğine getirilmesini kapsayan “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” adıyla 7 bölgede eşzamanlı olarak etkinlik başlatılmıştır.
İlimiz Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu tarafından Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet vermekte olan Çocuk Evlerinde bakım ve koruma altında bulunan Mangala Türkiye birincisi Y.E.Ç isimli çocuğa bayrak teslimi gerçekleştirilmiştir. Akdeniz Bölgesinde ilk olarak Hatay İlimizden yola çıkan Bayrak sırasıyla Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Antalya, Burdur, Isparta olacak şekilde ilden ile teslim edilerek Şanlı Türk bayrağımız Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak Etkinliği kapsamında 18 Mart 2021 tarihinde Çanakkale’de olması planlanmaktadır.”

SON HABERLER

spot_img