Ana SayfaGenelCHP İskenderun örgütü CHP nin 97.yılını Kutladı

CHP İskenderun örgütü CHP nin 97.yılını Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlce Örgütü Partilerinin kuruluşunun 97. Yıl dönümünü Milletvekilleri, Büyük şehir Belediye Başkanı, ilçe yönetimi ve partililer katıldığı etkinliklerle kutlandı.

İskenderun Atatürk anıt alanında sabah saatlerinde gerçekleştirilen çelenk sunma törenine Milletvekilleri Suzan Şahin, Serkan Topan, Mehmet Güzelmansur İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu yönetimi ve partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk partisi ilçe teşkilatı ilk olarak Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna saygı çelengi sundu. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu günün önem ve anlamını belirten konuşmasında 9 Eylül, partinin kuruluşunun 97. yıl dönümü olduğunu belirterek “19 Mayıs 1919’da aydınlanma yürüyüşü ile atılan temellerimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde danyaya örnek olmuştur” dedi.

Anıt alanındaki tören sonarsında İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Milletvekili Suzan Şahin, Serkan Topan, Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başakanı Lütfü Savaş ve partililer, önce kahvaltı yaptı, sonrasında partinin kuruluşunun 97. Yıl pastasını kestiler.
Kahvaltı sonrası Bir konuşma yapan CHP İskenderun İlce Başkanı Yusuf Mansuroğlu Şunları söyledi:

“9 Eylül Partimizin Kuruluşunun 97. yıl dönümüdür. Aslında partimizin temelleri 19 Mayıs 1919’da AYDINLANMA YÜRÜYÜŞÜ ile atıldı. Daha sonraları Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı ile gelişti, olgunlaştı. Bugün tüzüğümüzün 1. Maddesinde yazılı olan ”Cumhuriyet Halk Partisi, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN liderliğinde, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin ve Kuvayı Milliye’nin devamı olarak 9 Eylül 1923 tarihinde kabul edilen “Parti Tüzüğü ile kurulmuştur.” şeklini aldı. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN birinci eseri CUMHURİYET kadar önem verdiği ikinci eseri olan CHP ve onun ödünsüz sağlıklı ve devrimci üyeleri, bağımsız, antiemperyalist kararlı bir ruha sahiptir.

Mustafa Kemal’in takipçisi ve neferleri olmaktan gurur duyuyoruz
Kurtuluş Savaşı ile yoğrulan direnişçi, devrimlerden ödün vermeyen bükülmez ve teslim alınamayan, başkalaştırılamayan sağa çekilemeyecek olan CHP ve CHP’liler içeriden ve dışarıdan yapılacak başkalaştırma ve dönüştürme sapkınlığını püskürtecek güçtedir. CHP AİLESİ’NİN bu niteliklere sahip başı dik, ALTI OK’’a sahip çıkma kararlılığındaki üyeleri olarak Mustafa Kemal’in takipçisi ve neferleri olmaktan gurur duyuyoruz. Aksini düşünenlerin kendilerinin CHP’ liliklerini sorgulamaları gerekir.

İnin artık bu milletin sırtından
Değerli hemşerilerim 97 yıldır vatandaşın boğazından geçen lokmayı küçültenlerle mücadele ediyoruz etmeye devam edeceğiz. 97 yıldır keşke yunan kazansaydı diyerek Atatürk’ün postalları altında dağılıp gidenlerle mücadele ediyoruz etmeye devam edeceğiz. 97 yıldır kadınlarımızın peçesine dokunma diyerek, çocuklarımızı istismar edenlerle mücadele ediyoruz etmeye devam edeceğiz. 97 yıldır Kubilay teğmeni katledip şeriat isteriz diye bağıranlarla mücadele ediyoruz, ilelebet mücadele edeceğiz. 18 yıldır bu toplumun duygularını istismar ederek önce Harun sonra Karun şimdide firavun olanlarla mücadele ettik etmeye devam edeceğiz. Gündemi değiştirmek için tekrar idam isteriz deyip yalan söyleyenlerle mücadele ettik etmeye devam edeceğiz. Velhasıl yüce Atatürk’ün sözünü taklit edip suni bir savaşı körükleyen Sayın Milli Savunma Bakanının dediği gibi diyoruz ki; İnin artık bu milletin sırtından, ne kadar uğraşırsanız uğraşın sonunuz belli, karşınızda Türkiye’nin yıkılmayan teslim alınamayan Cumhuriyet Halk Partisinin yılmayan Örgütleri var. Geldiğiniz gibi gideceksiniz. Bu duygularla Kuruluş Günümüzü kutluyor, başarılar diliyor, sevgiler saygılar sunuyorum”

SON HABERLER

spot_img