Ana SayfaEğitimEĞİTİM NEFERİ RECEP ATAKAŞ

EĞİTİM NEFERİ RECEP ATAKAŞ

Hayırsever İş insanı Recep Atakaş, Kırıkhan’a adını taşıyan 24 derslikli ‘Fen Lisesi’ yaptırıyor;

EĞİTİM NEFERİ RECEP ATAKAŞ

Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş insanı Recep Atakaş eğitime yaptığı katkı ve desteklere bir yenisini daha ekliyor.

Bugün İskenderun Valilik Çalışma Ofisi’nde Hatay Valisi Rahmi Doğan, Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Mustafa Atakaş, Kırıkhan Derneği Başkanı Osman Mesci, İGC Başkanı Diyap Atar ve Atakaş’ın çocukluk arkadaşlarının da hazır bulunduğu protokol imza töreninde, içerisinde son teknoloji laboratuvarın da bulunduğu 24 derslikli Recep Atakaş Fen Lisesi’nin yapımına hemen başlanacağı ve kısa sürede eğitime kazandırılacağı belirtildi.

VALİ DOĞAN: ‘NE ZAMAN TALEPTE BULUNSAK YARDIMLARINI ESİRGEMİYOR’

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Atakaş’ın hayırsever yönüyle Hatay’a büyük katkılar sunduğunu belirterek, “Recep Bey’e ne zaman eğitimle alakalı bir talepte bulunsak, sağolsun yardımlarını esirgemiyor. Birçok ilçemizde imzası var. Hayırseverlerimizin yaptırdığı okullarda yetişecek yüzlerce, binlerce genç bu ülkeye kendi alanlarında hizmet edecekler. Ben, ekonomik durumu müsait olan herkese Recep Atakaş Beyefendi’yi örnek göstermek istiyorum. Eğitime yapılan, insana yapılan yatırım en büyük yatırımlardır. Karşılığı bana göre parayla da ölçülemez. Eğitimin insana kazandıracaklarının bir sınırı yok. Dolayısıyla bu tür hayırseverlerin çoğalmasını diliyorum” diye konuştu.

VEKİL YAYMAN: ‘RECEP ATAKAŞ EĞİTİME BÜYÜK KATKILAR SUNUYOR’

Milletvekili Hüseyin Yayman ise, “Recep Abi başarılı bir iş insanı. Önemli işler başarıyor, eğitime büyük katkılar sunuyor. Bu okulumuz ile Kırıkhanımız Fen Lisesi ile buluşacak. Pırıl pırıl gençler yetişecek. Rabbim hayrını kabul etsin” dedi.

RECEP ATAKAŞ: ‘BU OKULLARDA ÜLKEMİZE FAYDALI BİREYLER YETİŞECEK’

Hayırsever İş insanı Recep Atakaş ise, eğitime büyük değer verdiğini belirterek, “”Bu çocukların geleceği için, bir ülkenin geleceği için, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerinin hizmet edeceği, onların çocuklarının eğitim alacağı kurumları hayata geçirmek gerçekten çok büyük bir mutluluk. Bu konuda bize fırsat verdiği için Valimiz Sayın Rahmi Doğan’a, Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Yayman’a teşekkür ederim. İnşallah bu okuldan da devletimize, milletimize faydalı insanlar yetişir. Ülkemizin kalkınmasına, faydalı insanların yetişmesine yardımcı olursak, bundan büyük mutluluk duyacağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Kırıkhan Recep Atakaş Fen Lisesi’nin protokolü imzalandı ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

SON HABERLER

spot_img