Ana SayfaGenelEski Vali, Danıştay üyesinden LÜTFÜ SAVAŞ’a tebrik

Eski Vali, Danıştay üyesinden LÜTFÜ SAVAŞ’a tebrik

Mardin ve Muğla illeri eski Valisi, Danıştay eski üyesi M.Temel Koçaklar, Hatayspor’un şampiyonluğunu kutlarken, başarıda en büyük pay sahibi olan Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş’ı tebrik etti, kentte yapılacak spor tesislerine adının verilmesini önerdi.
Emekli Vali M.Temel Koçaklar’ın Hatay BŞB başkanı Lütfü Savaş’a yazdığı mektubun içeriği şöyle:
“Değerli Başkanım. Sağlıklı günler. Geçen uzun yılların hayalini bu sene gerçeğe dönüştürdünüz. Hatayspor’u Süper Lig’e şampiyon olarak çıkardınız. Son üç-dört yılda tarafınızdan gösterilen kararlı, sabırlı, destek ve inancın sonucunda, Hatayspor, şampiyonluğa ulaşmış ve Süper Lig’e yükselmiş oldu. Ve sayenizde Hataylılar,
23 Temmuz ve Kurban Bayramı öncesinde şampiyonluk bayramını, sevincini, coşkusunu, mutluluğunu, dostluğunu, birlik ve beraberliğini, dayanışmayı, sevgiyi, saygıyı kardeşliği ve hoşgörüyü yaşadı, yaşıyor.
Bunları Hataylı hemşehrilerimize, Büyükşehir Belediye Başkanı ve HataySpor Onursal Başkanı olarak siz yaşattınız.
Sayın Başkanım. Allah sizi var etsin. Şampiyonluk münasebetiyle, 53 yıllık hasrete son veren ekibinizde özveriyle görev yapan Hatayspor Kulübü Yöneticilerini, Teknik Heyeti, Futbolcuları ve cefakar-fedakar taraftarlarımızı da kutlarım. Şampiyonluk, Hatayspor camiasına hayırlı olsun.
Tüm zorluklarına rağmen, Hatayspor’un şampiyonluğa ulaşmasının gerçek mimarının Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın, Doç. Dr. Lütfü Savaş olduğunu, sağduyuyla herkesin kabul etmesi gerektiğini açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Artık Hataylıların yapması gereken bir vefa görevlerinin olduğunu, gönlümle ve kalbimle açıklıkla ifade etmek isterim.
Hatayspor için yapılacak yeni tesislere, “Hatayspor Doç. Dr. Lütfü Savaş Tesisleri” ismi verilmelidir. Bunu bekliyor ve bunu istiyoruz.
Gururumuz, ortak mutluluğumuz Hatayspor’un şampiyonluğunu tüm spor kamuoyu ve Hataylı olarak, sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Hatayspor’a Süper Lig’de başarılar diliyoruz. İyi dileklerimle, selam, sevgi ve saygılarımla.”

SON HABERLER

spot_img