Ana SayfaGenelHATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ İL GENELİNDE DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ İL GENELİNDE DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

HBB ZABITASI 7/24 DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde düzeni sağlamak, halk sağlığını ve vatandaşların güvenliğini artırmak amacıyla denetimlerini sürdürüyor.

Şehir genelinde trafik akışını sağlamak adına yoğun denetimler gerçekleştiren HBB Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, araçların muayeneleri ve belgelerini de kontrol ediyor.

Ekipler, vatandaşların güvenilir gıda tüketimlerini sağlamak amacıyla market ve gıda üretim yerlerinde de 7/24 denetimler gerçekleştiriyor.

Enkaz kaldırma çalışmalarının gerçekleştirildiği bölgelerde de denetimler arttırılarak kontrolsüz çalışma yapan firmalara cezai işlem uygulanıyor.

Ayrıca hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyetinin arttırılması için şehirlerarası taşımacılık yapan firmalar da denetlenerek otogarlarda güvenliği sağlamak, yolcu haklarına uygun bir hizmet sunulması için kontroller yapıyor.

Özel taksi işletmecilerin güvenli bir şekilde hizmet vermesini sağlamak amacıyla incelemeler yapan Büyükşehir Zabıtası, araçların teknik şartlara uygunluğu ve sürücülerin belgelerini inceleyerek toplu taşıma araçlarında konforlu bir seyahat ortamının sağlanmasına katkıda bulunuyor.

SON HABERLER

spot_img