Ana SayfaGenelHatay'da Arsuzlu balıkçılar vira bismillah dedi

Hatay’da Arsuzlu balıkçılar vira bismillah dedi

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, 15 Eylül avlanma yasağının sona ermesi dolayısıyla Konacık Balıkçı Barınağı’ndan halat çözüp denize açılan balıkçıları ‘Vira Bismillah’ diyerek uğurladı.

Dümenlerini denize çeviren balıkçılara bereketli bir sezon dileyen Kaymakam Sarı’ya, sezon açılış töreninde Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, su ürünleri şubesi yetkilileri, ilçe müdürlüğü yetkilileri, mahalle muhtarı ve kooperatif başkanı eşlik etti. Medeniyetler şehri Arsuz’un turizm, tarım, doğa-su sporları merkezi olmasının yanı sıra dünyaca ünlü Jumbo Karides, Kalamar ve balık çeşitliliğiyle de ünlü olduğunu ifade eden Kaymakam Sarı, 110 civarı ruhsatlı balıkçı teknesi ile 150 civarı amatör tekne ile tüm sahil şeridi mahallelerde balıkçılık yapıldığını ifade etti.

Balıkçılığın ilçe için önemli bir geçim kaynağı olduğunu ve her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Kaymakam Sarı, balıkçılara bol kazançlı, hayırlı, uğurlu bir sezon diledi. Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu da ülke genelinde yapılan 350 bin 000 ton balıkçılık içerisinde bölgenin söz sahibi olduğunu belirterek, balıkçılara sezonun hayırlı ve bereketli olması temennilerinde bulundu ve her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

SON HABERLER

spot_img