Ana SayfaGenelHAYIRSEVER İŞ İNSANI SABİT EREN HASSA BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

HAYIRSEVER İŞ İNSANI SABİT EREN HASSA BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

2012 yılında anneler Gününde dönemim Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından açılışı gerçekleştirilen ,Hassa’ya 10 Derslikli bir Anaokulu kazandıran Hassa Sevdalısı Hayırsever İş İnsanı Sabit Eren Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş’ı ziyaret etti.
30 yıl sonra doğup büyüdüğü memleketine gelerek 10 derslikli bir anaokulu yaptıran Sabit Eren, Hassa’nın okul yaptıran ilk hayırseveri olma özelliğini taşıyor. Sık sık Hassa’yı ziyaret ederek,maddi ve manevi yardımlarını sürdürmeyi devam ediyor.
2012 yılında anneler gününde dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından açılışı gerçekleştirilen Hassa Güler Eren Anaokulu, yapıldığı mekan bakımından oldukça anlam ifade ediyor. Hassa’nın eski Cezaevi yıkılarak yerine, Güler Eren Anaokulu yapılmıştı. ”Bir okul ,bin hapishane kapatır “ sözüne münhasır bir okulun yapılması oldukça bir anlam kazandırmıştı. Yıllar sonra Hassa’ya hiçbir karşılık beklemeksizin, Rahmetli annelerinden aldığı şefkati, memleketin minik evlatlarına sunmanın mutluluğunu yaşayan Hayırsever İş İnsanı Sık sık memleketine gelerek, mülki amirleri ziyaret ediyor. Hassa belediyesi ziyaretinde Başkan Mehmet Karataş tarafından karşılanan Sabit Eren, Hassa’nın dünü bugünü ve yarını hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Başkan Karataş,
Sabit Eren’i Hassa’da ağırlamaktan ziyadesiyle memnun olduklarını belirterek, dışardaki Hassalı İş İnsanlarına Hassa’ya yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Amanos Tünelinin açılması yönünde Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU ve Bölge Milletvekili Hüseyin YAYMAN’nın Hassa ziyaretlerini hatırlatarak, Tünelin açılmasıyla Hassa’da nüfus ve ekonomik açıdan büyük atılım gerçekleşeceğini belirtti.
Hayırsever Sabit Eren’de yaptığı konuşmada;
Misafirperverliğinden dolayı Başkan Mehmet Karataş’a teşekkür ederek,
30 yıl sonra imkanlarını memleket insanlarıyla paylaşmanın sevincini yaşadığını vurgulayan Eren “Benim için en büyük hizmet, insana yapılan hizmettir. Rabbim bana bu hizmeti nasip etti. İmkanı olan bütün iş insanlarımıza , benim yaşadığım mutluluğu yaşamalarını diliyorum” diye konuştu.
Başkan Karataş, ziyaretin anısına Sabit Eren’de Hassa’nın kültür hazinelerinden Çam Bardağı ,hediye etti.
Daha sonra Sabit Eren Başkan Mehmet Karataş’la Hükümet konağına geçerek, Hassa’ya yeni atanan Kaymakam Ahmet Korkmaz’a ,”Hayırlı olsun “ziyaretinde bulundular.

SON HABERLER

spot_img