Ana SayfaEkonomiHBB MECLİSİ TOPLANDI

HBB MECLİSİ TOPLANDI

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı, HBB Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yönetiminde yapılan meclis toplantısının başlangıcında, bazı belediye meclisi üyeleri EXPO Hatay 2021 ile ilgili gündem dışı sorular yöneltti.
Soruları yanıtlayan Başkan Savaş, EXPO’nun açılış tarihinin değiştirildiğini hatırlattı.
Dünyadaki birçok organizasyonun koronavirüs nedeniyle ertelendiğini vurgulayan Savaş, “Tarih, uluslararası kurul tarafından 10 Aralık olarak belirlendi, bu tarihte EXPO 2021’i açacağız. Ancak alanları ilkbahardan itibaren etkin şekilde kullanmaya başlayacağız. Zaten kanunen bizim burayı kullanmamızda bir sakınca yok. Şehrimize gelerek faydalanmak isteyenleri, kentleri ve müesseseleri burada ağırlayacağız. Daha fazla ticaret, turizm ve tanıtım için bu organizasyon oldukça önemli. Bu yüzden hiç kimse kaygılanmasın” dedi.
HBB’DEN EXPO ALANI İÇİN İNCELEME GEZİSİ
Milletvekilleri başta olmak üzere EXPO alanını görmek isteyenler için bir inceleme gezisi düzenlediklerini bildiren Savaş, “Pazartesi günü saat 14.00’da belediyemizin önünden otobüsler kaldırıp; milletvekillerini, belediye başkanlarını, meclis üyelerimizi ve turizm işletmelerini EXPO alanında gezdirmek istiyoruz. EXPO alanında neler yapmış olduğumuzu ve gelinen son aşamayı sizlerle paylaşmak istiyoruz” dedi.
Belediye Meclisi toplantısında ayrıca, Defne Belediyesi Meclisi’nin “Sevgi Parkı’nın adının Covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden Dr. Adnan Ezelsoy olarak değiştirilmesi kararı” da üyelerin bilgisine sunuldu.
Bir sonraki meclis toplantısı 11 Şubat Perşembe günü saat 14’00’da yapılacak.

SON HABERLER

spot_img