Ana SayfaGenelİSKENDERUN BELEDİYESİ EV SAĞLIK HİZMETLERİ İLE VATANDAŞIN YANINDA

İSKENDERUN BELEDİYESİ EV SAĞLIK HİZMETLERİ İLE VATANDAŞIN YANINDA

İskenderun Belediyesi isteğe bağlı evde tedavi hizmetiyle ihtiyacı olan hastanın ayağına sağlık hizmeti götürüyor.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın talimatıyla kurulan ‘Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Birimi’ çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Vatandaşlardan gelen talepler üzerine belli bir program çerçevesinde ekipler yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
Ekipler tarafından; yaşlı ve kimsesiz birçok vatandaşın evinde ücretiz pansuman, enjeksiyon ve diyabet,şeker ölçümü hijyen ve sağlık koşullarına dikkat edilerek uygulanıyor.
Vatandaşlar, aldıkları hizmetten son derece memnun kalırken, uygulamayı hayata geçiren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve ekibine teşekkür ederek,” Herhangi bir ücret talep etmeden gelip derdimize derman oluyorlar. Allah tüm personelden ve bu projeyi başlatanlardan razı olsun”şeklinde görüş beyan ettiler.
HALK SAĞLIĞI BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Benim için halk sağlığı birinci önceliktir” dedi.
İnsan odaklı hizmetlerin yerel yönetimlerin olmazsa olmazlarından olduğunu aktaran Başkan Fatih Tosyalı, “Vatandaşlarımız evde tedavi hizmeti uygulamamız ile evlerinde tedavi ediliyor. Hiç bir ücret alınmaksızın yapılan hasta muayenesinde yaşlı, yatalak ve felçli bakımı, yatak yarası bakımı, serum takılması, pansuman, enjeksiyon, sonda değişimi, şeker ve tansiyon takibi yapılıyor. Belediye imkanlarımız çerçevesinde İskenderun halkı için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
İskenderun Belediyesi Evde Sağlık Hizmetinden 0326 614 8327 numaralı telefondan randevu alınabiliyor.

SON HABERLER

spot_img