Ana SayfaSağlıkİSKENDERUN DEVLET HASTANESİ’NE “BEBEK DOSTU HASTANE” VE “BEBEK DOSTU YENİDOĞAN SAĞLIK KURULUŞU”...

İSKENDERUN DEVLET HASTANESİ’NE “BEBEK DOSTU HASTANE” VE “BEBEK DOSTU YENİDOĞAN SAĞLIK KURULUŞU” PLAKETİ

 

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat başkanlığında Davud-i Antaki toplantı salonunda gerçekleşen oturuma, Hatay Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Özdoğan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Pekmezci, Başkan Yardımcısı Dt. Gökçe Tuba Deniz başta olmak üzere İskenderun, Hatay, Erzin, Altınözü, Dörtyol, Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve Kumlu Entegre Hastanelerin Başhekimleri katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, mevcut Pandemi gündemi ile alakalı olarak hastanelerimizde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler üzerine durum değerlendirmesi ve çok yönlü istişareler gerçekleştirildi.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı “kapsamında, Erzin, Hatay, İskenderun ve Altınözü Devlet Hastaneleri ‘’Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu’’ ilaveten İskenderun ve Hatay Devlet Hastanelerimiz ‘’Bebek Dostu Yenidoğan Sağlık Kuruluşu’’ olma kriterlerini tamamladıklarından dolayı, ilgili hastanelerimizin başhekimlerine, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat plaket takdim etti ve başarılar diledi.

SON HABERLER

spot_img