Ana SayfaGenelİSKENDERUN'DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

İSKENDERUN’DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

İskenderun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98.yıl dönümü coşku ve gurur ile kutlandı.
Büyük zaferin 98. yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıt Alanında düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Çelenk sunma törenine İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Garnizon Komutanı 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılıç, Deniz üst komutanı Tuğamiral Murat Fırat,İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol,siyasi parti temsilcileri askeri ve sivil erkan ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti İskenderun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıldönümü münasebetiyle Çelenk Sunma Töreni “Pandemi” kuralları çerçevesinde icra edildi.
Atatürk Anıt Alanı’nda gerçekleşen çelenk sunma töreninde; Kaymakamlık,Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’ nca çelenk sunulmasını müteakiben Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizin anısına bir dakika saygı duruşunda bulunularak, ardından istiklal marşımız eşliğinde şanlı Türk bayrağmız göndere çekildi.

SON HABERLER

spot_img