Ana SayfaGenelİskenderun’da maruz kaldığı şiddet davasında sanık konumuna düşen avukat Fatma Erşen Ünsüren’in...

İskenderun’da maruz kaldığı şiddet davasında sanık konumuna düşen avukat Fatma Erşen Ünsüren’in duruşması ertelendi

Duruşmaya Ünsüren katılmazken, Ünsüren’in avukatı, K.Ü.ile avukatı ve Hatay Barosu üyesi avukatlar ile Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı ve İskenderun Kadın Platformu üyesi kadınlar da katıldı.

Müvekkilinin suçsuz olduğunu ileri sürdü
Mahkeme hakimi, İskenderun 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nce açılan davanın bu dava ile birleştirildiğini belirtti. K.Ü., önceki celsedeki beyanlarını tekrarlayarak, Ünsüren’in olay esnasında hakaret ettiğini belirtti. K.Ü.’in müdafisi, tanığın yeniden dinlemesini talep ederek, Ünsüren’in hazırlık ve kovuşturma aşamasında çelişkili ifadeler verdiğini savundu. Ünsüren’in olaydan hemen sonra polisi aramamasını şiddet görmediğinin kanıtı olduğunu iddia eden K.Ü.’in müdafisi, müvekkilinin suçsuz olduğunu ileri sürdü. Ünsüren’in avukatı Mehtap Sert ise, müvekkilinin beyanlarının çelişkili olmadığını, olay gününe dair polisi aradığına dair kayıtların olduğuna değinerek, bilirkişi vasıtasıyla temin edilmesini istedi. Müvekkili ile tanık arasında husumetinin olduğunu belirten Sert, bu talebin reddedilmesini istedi.

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın dosyaya katılma talebi kabul edildi
Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı, dosyaya katılma talebinde bulundu. İddia makamı, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı, dosyaya katılma talebinin kabul edilmesini istedi. Mahkeme hakimi, tanığın dinlenmesini ve Ünsüren’in iletişim kayıtlarının alınması talebinin reddine, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın dosyaya katılma talebinin kabulüne karar vererek, duruşmayı 6 Nisan’a erteledi.

SON HABERLER

spot_img