Ana SayfaGenelİskenderun'un gururu Doktor Menekşe yine göğsümüzü kabarttı

İskenderun’un gururu Doktor Menekşe yine göğsümüzü kabarttı

İlki 12 Mayıs 2019’da yayımlanan ‘Hekimler Söylüyor’ albümünün ardından 55 hekim bu sefer ikinci albüm için kollarını sıvadılar.
Türkiye’nin dört bir yanından hekimlerin katıldığı, araya giren pandemi nedeniyle çalışmaları 1 yılda Dr. Özlem KAYA’nın öncülüğünde tamamlanabilen, sanat yönetmenliğini kıymetli sanatçılarımız Göksel Baktagir ve Selçuk Murat KIZILATEŞ’in yaptığı onur konuğu olarak güçlü sesiyle Melihat GÜLSES’ in yer aldığı bu projede İskenderun’da eğitim hayatına başlayan ve o zamanların başarılı öğrencisi, şimdinin başarılı hekimi Menekşe( Yapar) İLTER de yer aldi. Iskenderun Barbaros Lisesi’ni birincilikle bitiren Dr. Menekşe (Yapar), yapımcılığını Ege Şafak Orpheus yapımın üstlendiği, hekimlerin ses kayıtlarının Bursa Orpheus Stüdyoda gerçekleştirildiği esnada vokal koçluğunu kıymetli ses sanatçıları Sıla EROL, Özlem Doğuş VARLI ve Nazire Savran’ ın yaptığı böylesine harika bir projede yer almaktan gurur duyduğunu ifade etti. Müziğin şifa verici etkisine inandığını belirten Dr. Menekşe (Yapar) İLTER projeden elde edilen gelirin, mevcut süreçte yitirilen hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının değerli anısına Türk Eğitim Vakfi bünyesinde oluşturulan “Hekimler Söylüyor Burs Fonu” ile geleceğin hekimleri olacak Tıp ve Diş Hekimliği fakültesinde okuyan kız öğrencilerin eğitimlerine aktarılacağının altını çizdi. Albüme pandemi nedeniyle online olarak shop.hekimlersoyluyor.com adresinden ulaşılabilir.
İdealist Dr Menekşe (Yapar) İLTER’in “Hekimler söylüyor 2” albümünde Söğüdün Dalları isimli eseri büyük bir başarıyla seslendirdiği görülüyor. Tıp eğitimi esnasında hobi olarak müzik ile de ugrasmaya devam eden Dr. İlter, bu hobisinin kendisini böylesine güzel bir projede yer almasına katkıda bulunmasının gururunu yaşadığını belirtti.

SON HABERLER

spot_img