Ana SayfaGenelSANATIN KALBİ EXPO ALANLARINDA ATACAK

SANATIN KALBİ EXPO ALANLARINDA ATACAK

Şehrin sosyal, kültürel ve sanatsal yaşamı ile geleceğine değer katacak EXPO 2021 Hatay’ın hazırlıkları sürerken EXPO alanlarında kültür-sanat etkinliklerinin düzenlenmesine katkı sunacak yeni bir imza daha atıldı.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, DMK Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Erduran ve dernek üyesi Daniela Mursaloğlu, Hatay’daki birçok resitalde, aralarında İdil Biret ve Gülsin Onay’ın da olduğu dünyaca ünlü birçok sanatçı tarafından kullanılan piyanonun EXPO alanına taşınması konusunu görüştü.
Görüşmede Hatay’daki kültür ve sanat etkinliklerinin sekteye uğramaması için piyanonun HBB’ye teslim edilmesine karar verdiklerini ifade eden Erduran, “Derneğimiz bu piyano ile yerli ve yabancı sanatçı, topluluk ve orkestralar tarafından her seferinde hayranlık uyandıran birçok resital ve konser düzenledi. Antakya Kültür Merkezi binasında güçlendirme çalışmaları yapılacağı için piyanomuzu EXPO konser alanına taşıyacağız. Özellikle EXPO 2021 kapsamında düzenlenecek konserlerde büyük bir ihtiyacı karşılayacağı için şimdiden büyük sevinç duymaktayız” dedi.
EXPO konser salonu inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu ve burada her ay bir konser düzenlemeyi hedeflediklerini bildiren Başkan Savaş da derneğin piyanoyu HBB’ye emanet etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği (DMK) arasında derneğin tasarrufunda bulunan özel kuyruklu piyanonun EXPO alanında muhafaza edilmesi ve burada verilecek konserlerde kullanılması için protokol imzalandı.
Başkan Savaş, dernek başkanı ve üyelerine teşekkür ederek imzaladıkları protokolün dünyanın önde gelen uygarlık merkezlerinden biri olan Hatay’ın kültür ve sanat yaşamına büyük renk katacağını ifade etti.
EXPO alanlarının şehrin kültür-sanat etkinliklerinin, eğlence ve sahne gösterilerinin yapılacağı yer olacağını belirten Savaş, “Hatay’daki sanatın kalbi EXPO alanlarında atacak” diye konuştu.

SON HABERLER

spot_img