Ana SayfaGenel“SICAK ZARARLARININ TARSİM KAPSAMINA ALINMASINI BEKLİYORUZ”

“SICAK ZARARLARININ TARSİM KAPSAMINA ALINMASINI BEKLİYORUZ”

Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, sıcaklardan dolayı zarar gören narenciye üreticilerinin sıkıntılarının giderilmesi için çalışıyor
“SICAK ZARARLARININ TARSİM KAPSAMINA ALINMASINI BEKLİYORUZ”
Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, bölgedeki narenciye üreticilerinin sıkıntılarının giderilmesi için elinden gelen tüm imkan ve gayreti sergiliyor. Başkan Elmasoğlu, mayıs ayında aşırı sıcaklardan dolayı zarar gören çiftçi esnafının zararlarının karşılanması için sıcak zararlarının TARSİM kapsamına alınmasını istedi.
Narenciye ile ünlü Erzin bölgesinin gelişimi, değişimi için her türlü özveriyi gösteren Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, mayıs ayındaki aşırı sıcaklardan dolayı zarar gören esnaf için bütün girişimlerde bulunuyor.
Erzin’de 101 bin dönüm üzerinde yaklaşık 600 bin tona yakın narenciye üretildiğini vurgulayan Başkan Kasımoğlu, bölgenin çok ciddi anlamda Türkiye’nin narenciye üretim merkezi olduğunu kaydetti. Önemli bir ihracat merkezi olduğunun altını çizen Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Kasımoğlu, “Erzin nareciyenin kalitesi ile ünlü bir yerimiz. Mayıs ayında anormal sıcaklıklar yaşandı. Temmuz ağustos ayında görmediğimiz sıcaklıklar nedeniyle narenciye ağaçlarında çiçeğe dönen meyveler döküme neden oldu. Buda geçimini narenciye ile sağlayan çiftçimizi zor durumda kaldı. Bununla ilgili bölge milletekillerimiz il ve ilçe tarım müdürlüklerimiz bu konuda Tarım Bakanımızla, ilgililerle istaşare kurarak ciddi anlamda çalışma yaptılar. Üreticimizin sıkıntılarının giderilmisini bekliyoruz” dedi.
Bu sorunların giderilmesinin sıcak zararlarının TARSİM kapsamında alınması ile aşılabileceğini önemle kaydeden Başkan Elmasoğlu, “Çalışmalar var. En azından gelecek dönemden itibaren sıcak zararlarının da TARSİM kapsamına alınmasını ümitle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

SON HABERLER

spot_img