Ana SayfaGenelTRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR

TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR

Geçtiğimiz aylarda Trafik Denetleme Şube Müdürü olarak atanan İdris Kan, çalışmalarına özverili ve hızlı bir şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz tarihlerde de toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe ve maske kuralına uyulup uyulmadığına dair yaptığımız haber amacına ulaştı.

İçişleri Bakanlığı’nca 81 ilin valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadelesi kapsamında minibüslerin ayakta yolcu taşıması yasaklandı.
Bu kapsamda, Hatay Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile Bölge trafik ekipleri kent genelinde minibüs, otobüs ve ticari yolcu taşıma araçlarında denetim yaptı. Hatay İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri halk sağlığını koruma amaçlı yaptıkları özverili çalışmalarına devam ederek denetimlerini sıkılaştırdı. Yaptığı denetimler neticesinde minibüslerin ayakta yolcu alıp almadığı sürücü ve yolcuların maske takıp takmadıkları kontrol edildi. Polis, toplu taşıma araçlarında sürücü ve yolculardan sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uymalarını istedi.
Şehrin farklı noktalarında toplu taşıma araçlarını denetleyen ekipler, kapasite fazlası olan bazı toplu taşıma aracının sürücülerine cezai işlem uyguladı.

SON HABERLER

spot_img