Ana SayfaGenelVaka Artışı Önlenemeyince Yasaklar Geri Geldi! İşte Yasak Gelen 20 İl!

Vaka Artışı Önlenemeyince Yasaklar Geri Geldi! İşte Yasak Gelen 20 İl!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından twitter üzerinden yapılan paylaşım neticesinde 74 bin 846 test yapıldığı ve 1233 yeni vakanın tespit edildiği aktarıldı. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde 22 vatandaşın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklanırken tedavi süreci tamamlanan toplam hasta sayısının da 231 bin 971 seviyesine ulaştığı aktarıldı. Son rakamlar ile beraber pandemi başından bu yana ülkemizde yapılan toplam test sayısının 5 milyon 800 bin 88 olduğunun altı çizirilken vaka sayısının da 250 bin 542 olduğu belirtildi.

Bir süredir koronavirüs vaka sayılarında yavaş yavaş artışın gözlendiği ülkemizde yeni alınan önlemler ile beraber tekrardan yasaklar döneminde dönüş yapan il sayısı da 20’ye çıkmış oldu. İşte o yasaklar…

İlerleyen Günlerde Daha Fazla İlde Yasaklar Uygulanabilir!
Ükemizin büyük bölümünde maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmemesi sonucunda vaka sayılarının tekrardan artışa geçmesi ile birlikte pek çok ilde 65 yaş üstü vatandaşlar için yeniden yasaklar uygulanmaya başlandı.

Son alınan kararla birlikte Ankara, Kütahya, Erzincan, Kastamonu, Eskişehir, Bursa ve Ordu’da da uygulanmaya başlanan yasaklar ile beraber 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan il sayısı da 20 seviyesine yükselmiş oldu. Bunun yanında Bursa’da 65 yaş üstündeki vatandaşların birinci derece yakınları dışındaki düğün, nişan, nikah gibi etkinliklere katılımı da yasaklandı. 65 yaş üstü vatandaşların konser, sinema, gösteri merkezi, tiyatro gibi salonlara girişi de kısıtlanmış oldu.

SON HABERLER

spot_img