Ana SayfaGenelHBB’NİN PROJELERİNDE KADININ EMEĞİ ÖN PLANDA

HBB’NİN PROJELERİNDE KADININ EMEĞİ ÖN PLANDA

ÜRETİMDE KADIN VARSA BAŞARI VAR
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, farklı iş ve meslek kollarında büyük başarıların altına imza atan iş kadınları ile buluştu.
Özel bir proje kapsamında HBB’nin destekleriyle çekilen 33 Kadın Belgeseli’ne hayat veren kadınlarla kahvaltıda buluşan Başkan Savaş’a eşi Prof. Dr. Nazan Savaş eşlik etti.
Başarılarıyla öne çıkan kadınların öykülerine kulak veren Savaş, kadının emeği ve gücü ile her alanda yetkin olacağını bir kez daha vurguladı.
Lütfü Savaş, 1 Nisan’da başlayacak Expo 2021 Hatay ve kırsal kalkınma projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Kırsal kalkınma çerçevesinde 9 bin 700 aileyle sözleşmeli tarım yapmaya başladıklarını söyleyen Savaş, “Bu ailelerimiz istemediği sürece onları bırakmayacağız. Yakın zamanda kooperatifler başta olmak üzere üreticilerimize çeşitli eğitimler vereceğiz. Projemiz kapsamında ücretsiz fide ve tohum desteği sağlıyoruz. İlerleyen günlerde de uygun fiyatlı organomineral gübre ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.
Hatay’ın gastronomi ve spordaki başarılarıyla daha fazla öne çıkmaya başladığını da sözlerine ekleyen Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyespor yönetimindeki kadın yöneticilerin başarılı işlerin altına imza attığını belirtti.
Tarımla ilgilenen başarılı kadınlar, HBB’nin gübre desteğinin çok değerli olduğunu ifade ederken Expo 2021 Hatay’a gelecek turist ve yatırımcıların şehir ve üreticiler için büyük şans olduğunu niteledi.
Kahvaltının ardından iş kadınları Antakya-Defne bölgesinde yer alan Expo alanını ziyaret etti.

SON HABERLER

spot_img